Turksat 5A Nasıl Ayarlanır 2023

HULK

TMF Moderatör
Yönetici
Moderatör
8 Nis 2018
111
7
18
Değerlendirme - 0%
0   0   0
https://turkmmoforum.com/wp-content/uploads/2023/05/Turksat-5A-nasil-ayarlanir.jpg

Turksat 5A nasıl ayarlanır 2023 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Türksat 5A uydu frekansı ve Türksat 5A uydu ekleme işte detaylar.

Uydu yayınlarının izlenmesi için bazı ayarların yapılması gerekmektedir. Türkiye’nin yeni uydusu olan Turksat 5A 2023 yılında uzaya fırlatılmıştır. Turksat 5A uydusuna 2023 tarihinde gerçekleşmiş ve hala çalışmalar devam etmektedir. 2023 yılında Turksat 5A uydusu uzaya atıldı ancak televizyon yayınlarına geçiş yapılmadı. Turksat 5A yayına geçmeden önce test edilmektedir. Uydu alıcınıza Turksat 5A uydusunu eklemek istiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.

  • Turksat 5A henüz yayın hayatına geçiş yapmamıştır. Hala test aşamaları devam etmektedir. Bazı sitelerde ve kanallarda gezen Turksat 5A ayarlamalarına inanmayınız.Türksat 5A Uydu Frekansı


Uydu teknolojilerinin önem ve değer kazandığı bu dönemlerde ülkemiz bir adım atarak 2023 yılında Türksat 5A uydusunu uzaya yollamıştır. Yeni uydu alıcısı ile birlikte birçok kişi TV kanal frekans ayarlarının değişip değişmediğini merak etmeye başladı. Bazı kişiler ise uydunun frekansını araştırmaya başladı. Sizler için yazımızda derledik.

  • Turksat 5A frekans bilgileri hakkında net bir açıklama yoktur. Test aşaması devam etmektedir. Tam kullanım gerçekleştiği zaman frekans bilgileri net bir şekilde paylaşılacağı dile getirildi.

Türksat 5A Uydu Ekleme
Türksat 5A Uydu Ekleme


Uzaya gönderilen ve yörüngesine oturan Türksat 5A uydusu hakkında bazı konular merak edilmeye devm etmektedir. Birçok kanalda ve web sitesinde Türksat 5A uydusunun yayına geçtiği ve frekans bilgilerinin açıklandığına dair bazı bilgiler yer almaktadır. Ancak Türksat 5A uydusu ile ilgili hala çalışmalar devam etmekte ve frekans bilgileri resmi bir şekilde yayınlanmamıştır. Frekans bilgileri yayınlanmadığı sürece uydu eklemesi yapamazsınız. Uydunun yönü, açısı ve frekans bilgileri netlik kazanmadan uydu ekleme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Türksat 5A uydusunda test yayınları yapılmaktadır. Kanallar henüz Türksat 5A uydusuna geçiş yapmamıştır.

  • Türksat 5A uydusunu eklemek istiyorsanız verilen son bilgilere göre çanak yönü 31 derece doğu bölgesinde yer almaktadır
Türksat 5A İçin Çanak Anten Yörüngesi Değişecek Mi


Türkiye’nin yeni uydusu kullanıma açılırken 6A çalışmaları hala devam etmektedir. Zamanın getirdiği yenilikleri dünyayla eş zamanlı bir şekilde vatandaşlara sunulacaktır. Frekans bilgilerinin değişmesi halinde kanalların bilgileri otomatik olarak aktarılacak ve kullanıcıların herhangi bir değişiklik yapmasına gerek olmadığı bildirilmiştir. Türksat 5A hakkında net bir açıklama gelmemiştir.

  • Çanak yönü 31 doğu bölgesinde olduğu belirtilmiştir. Türksat 5A uydusunu eklemek istiyorsanız çanağınızı bu yöne döndürülmesi gerekecektir.


yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

 
Üst